Medical

Medical

Zabiegi prowadzą znakomicie wyszkoleni terapeuci z wieloletnim doświadczeniem. W skład Centrum Rehabilitacji wchodzą: gabinety masażu i ćwiczeń indywidualnych, sauny, gabinety fizykoterapii, sala gimnastyczna.

Rehabilitacja nad morzem, a szczególnie w Ustroniu Morskim, jest nie tylko skuteczna, ale również przyjemna np. spacer boso po plaży może łączyć kilka zabiegów: inhalację morskim aerosolem, akupresurę, kąpiel słoneczną.

więcej

Pakiety Medical

Prowadzimy rehabilitację: kardiologiczną, ortopedyczną, neurologiczną, dla pacjentów z bólami kręgosłupa, z chorobą zwyrodnieniową stawów, dla dzieci z wadami postawy (skolioza i inne), chorób układu oddechowego, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii.

więcej

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie posiada długą tradycję jako kurort m.in. ze względu na lecznicze właściwości klimatu morskiego o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych.

Wiele zabiegów opartych jest na bogactwach naturalnych pochodzących z tego regionu (borowina, sole morskie, bursztyn).

Bioklimat

Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia Morskiego jest występujący w powietrzu aerozol, który działa terapeutycznie zwłaszcza w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Najkorzystniejsze warunki do inhalacji występują na plaży rano i wieczorem, gdy wieje morska bryza. Zawartość jodu w powietrzu waha się w granicach 0,75-2,53 mikrograma /mm³ i jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego na kontynencie europejskim. Bardzo ważnym czynnikiem bioklimatycznym są zbiorowiska roślinne (nadmorski kompleks boru sosnowego, parki bukowe).